ANASAYFA / içli köfte / İçli Köfte Nasıl Yapılır ?
İÇLİ KÖFTE NASIL YAPILIR?
İÇLİ KÖFTE NASIL YAPILIR?

İçli Köfte Nasıl Yapılır ?

İÇLİ KÖFTE NASIL YAPILIR?

Bütün lezzetlerin adeta ülkemizde toplandığını söylemek mümkün. Her bir ilimizin kendine has birçok yöresel tatlarının bulunduğunu görüyoruz.

Adından çokça daha doğrusu tadından çokça bahsedilen içli köfte ise yöresel yemeklerimizin başında geliyor. Peki içli köfte nasıl yapılır? Analarımızın ev tipi küçük makineciklerle yaptığı bazen o emektar elleriyle şekil verdiği bu avuç kadar olan ama tüm Dünya ya şöhreti yayılan lezzet artık profesyonel bir iş olarak yapılıyor. Özel makinelerle ustaları tarafından en sağlıklı koşullarda üretilen bu minik lezzetler damaklarımızı şenlendiriyor. İçerisine kıyma ile hazırlanan baharatlarla bezenmiş harcı saklanıyor. Hatta dev bir Dünya markası olan, kendisini 11 ülkede kanıtlayan Çiğköftem üretmiş olduğu içli köfteleri ile Belçika da gerçekleşen ^Superıor Tatse Award 2016 ^ yarışmasında ödüle taşımıştır. Aynı zamanda Vegan(sebzeli) olarak da üretimini yapan marka her kesime hitap etmeyi başarmıştır.

Yeniliklerin ve lezzetlerin öncüsü olan çiğköfte ve içli köfte olarak nam salmış Çiğköftem ile daha nice tatlar deneme dileğiyle… En Tatlı Acı…

HAKKIMIZDA admin