Çiğköfte Bayilik

çiğköfte bayilik

Çiğköfte Bayilik Şartları

Çiğköfte Bayilik Nedir?

Çiğköfte Bayilik, diğer bir adı  franchise olan, bir marka ve sistemin belirli çizgiler dâhilinde belirlenen koşul ve sınırlarla, sürekli disiplin ve organize edilmesi gereken, bağımsız yatırımcıların belli bir bedel karşılığında uzun süre Çiğ köfte markasının temsilciliğini yapan ve sürekli olan bir iş ilişkisi anlamına gelmektedir.

Çiğköfte Nedir

Çiğ köfte; çeşitli baharatlar, bulgur, biber, salça gibi malzemelerin karıştırılıp yoğurulmasıyla yapılan, içerisinde kırmızı et bulunduran, Şanlıurfa yöresine ait bir yiyecekken günümüzde çiğ köfteniz günlük tüketilmesi tavsiye edilmiş ve kırmızı etin sebebiyet verdiği sağlık sorunlarından dolayı da Sağlık Bakanlığı tarafından çiğ köftenin içerisinde et kullanılması yasaklanmıştır. Çiğ köftenin etsiz olması fiyat olarak uygun hale gelmişken tat ve lezzetinden başarılı reçeteler sayesinde hiçbir şey kaybetmemiştir.

Çiğköfte Tarihçe

Çiğ köfte adı üzerinde çiğ olan-pişirilmeyen bir yiyecektir. İçerisinde bulunan et, biber, maydanoz, sarımsak salça, soğan, bulgur ve çeşitli baharatlar ile karıştırılıp yoğurularak elde edilmiştir. bu lezzet çok geçmeden tüm Doğu illerimizde yayılmış ve kültürümüzü yansıtan vazgeçilmez bir lezzeti haline gelmiştir.

Çiğ köftenin Tarihçesi;
Çiğ köftenin Hz. İbrahim in zamanında ortaya çıkışı rivayet edilmektedir. Şöyle ki; Nemrut un Hz. İbrahim i yakmak için çok büyük bir ateş yaktırdığı, bu ateşin şiddetinden korktukları ve Nemrut un ateş yakmayı yasaklamasından dolayı halkın yiyecekleri çiğ tüketmeleri fakat eti çiğ tüketemedikleri için biber ve baharatlarla yoğurarak tükettikleri söylenmiştir. Daha sonrasında bu yiyeceğe bulgur, salça, sarımsak gibi malzemelerin de eklenmesi ile çiğ köfte ortaya çıkmıştır.
Gelelim çiğ köftenin yapılışına;

bulgurun ve baharatın birbiriyle özdeşleşene kadar yoğurulmasıyla başlar. İnce ince doğrana maydanoz, sarımsak ve siniri alınmış kırmızı etin eklenmesiyle uzun bir yoğurma işlemine geçilir. Güç gerektiren bu işlemden dolayı genellikle erkekler tarafından yapılırken Doğudaki kadınlarımız da bu işlemi yapmışlardır.

Günümüzde ise üretimini fabrikaların yaptığı çiğ köfteler, el değmeden gayet hijyenik ortamlarda hazırlanmaktadır. Aynı zamanda etsiz oluşu da sağlık açısından güvenilirliği sağlamıştır. Sıkım şeklinde, dürüm ya da marul-kıvırcık arasına koyularak servis edilir.
Çiğköfte Bayilik Alırken Nelere dikkat edilmeli

 Çiğköfte Franchise alırken ilk olarak bu işi gerçekten isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü her iş sabır, sorumluluk ister. Bayiliği alırken vermiş olduğunuz sermaye, bedel sizi “bayiliği aldım artık ben patronum burası benden sorulur “ anlamına getirmez. Çünkü bu bedel sizin o işi sorumluluğunuza aldığınızı, artık o markadan sizin de sorumlu olduğunuzu ve en iyi şekilde temsil etmeniz gerektiğinizi gösterir. Yani bu demek oluyor ki bu bir bitiş değil aksine başlangıçtır.

Eğer bu sorumlulukları alıp “işte benim işim” diyebiliyorsanız ve kararlıysanız size bu işe girmenin altın kurallarını anlatalım:

Çiğköfte bayilik Firma Yeterliliği

Franchise veren firmanın sizi ne kadar ileri götürebileceğine bakmalısınız. Yeterlilikleri nelerdir, gerekli desteği açılış öncesinde ve sonrasında alabilecek misiniz, yetkililerle her an iletişim kurabilecek ve onlardan her konuda yardım alabilecek misiniz bu noktalara önem vermelisiniz. Aksi halde kalitesiz bir hizmetin sonucunda zarara uğrayabilirsiniz.

Çiğköfte bayilik Ürün / Hizmet / Lojistik

Bu konu sizin rahat bir satış yapmanıza ve başınızın ağrımaması için çok önemli. Firmanın size mal ve hizmeti sağlarken hangi altyapıya sahip olduğunu ve sürecin hızlı olmasından emin olmalısınız. Çünkü malın ve malın elinize geç ulaşması sizin de zor bir durumla karşı karşıya kalmanız demektir.

Çiğköfte bayilik Yetkiler ve Yetki Karmaşası

Bu konuda yapacağınız franchise sözleşmesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Hak ve sorumluluklarınızın sözleşmede geçen maddelerde açıkça yazması sizin ileride bazı şeylerde yetkinizin olmadığını görerek şaşırıp üzülmenizi engelleyecektir.

Çiğköfte bayilik Finansal Yeterlilik

Bayiliği alırken firmanın finansal geçmişini öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Özellikle adını yeni duyuran, marka geçmişi eskiye dayanmayan bir firma daha sonrasında çirkin sürpriz yapabilir.

Çiğköfte Bayilik Sözleşmesi

Bayilik alırken sözleşmeyi dikkatlice incelemeli, hak ve sorumluluklarınız yazmıyorsa bunları sözleşmeye eklettirmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki siz o firmaya zorunlu değilsiniz. Her şeyi ince eleyip sık dokumanız sizin ileride sorun yaşamanızı engeller.

Çiğköfte Bayilik Başvuru Formu

Ad Soyad:

E-posta:

Telefon:

Bölge:

Mesajınız:

01/01/2017