ÇİĞKÖFTEM

Çiğköftem Tabak

Türkiye’nin her yerinde çok sevilen ve bolca tüketilen bir ürün olan çiğköftenin içeriğinde bulgur, çeşitli baharatlar, domates ve biber salçası, bitkisel sıvı yağ ve nar ekşisi bulunmaktadır. El değmeden hazırlanan Çiğköfte, eşliğinde bol yeşillik ile tüketilmesi nedeniyle; beslenme uzmanları tarafından sıklıkla tavsiye edilen sağlıklı bir besindir. Çiğköfteyi Avrupa’yla tanıştıran İLK Türk markası olan EM Group’un ürün gamında, acılı ve az acılı olmak üzere 2 çeşit çiğköfte ürünü bulunmaktadır. Soğuk tüketilen bir besin olan çiğköfte dürüm ya da porsiyon olarak servis edilmektedir.

Çiğköftem Tabak
Çiğköftenin şubedeki sunum şekillerinde ise, göbek salata, maydanoz ve nane gibi mevsim yeşillikleri, domates ve özel soslar ve kullanılarak hazırlanan Standart ve Torpilli Dürüm, göbek salata, maydanoz ve nane gibi mevsim yeşillikleri, domates ve özel soslar ve kullanılarak hazırlanır.
Besin Değerleri
100 Gr Ürün İçin

Enerji (Kcal)

242

Yağ (g)

11

Doymuş Yağ (g)

3,3

Karbonhidrat (g)

27,6

Şeker (g)

4,5

Protein (g)

5,1

Tuz (g)

0,6

Lif (g)

5,3

Çiğköfte Menü
İÇİNDEKİLER Bulgur, su, domates salçası, ayçiçek yağı, isot, tatlı biber salçası, nar ekşili sos, renklendirici (E150 d),doğala özdeş nar tatlandırıcısı), baharat karışımı (tuz, kurutulmuş soğan ve sarımsak, tatlı kırmızı biber, karabiber, kimyon, kişniş, yenibahar, zencefil), pul biber, tuz, çiğköfte baharatı (havuç, kereviz, pırasa, turp, domates, kırmızı kapya biber, muhtelif kurutulmuş sebzeler)ALERJEN UYARISI Buğday gluteni ve kereviz içerir. İz miktarda susam, soya ve ceviz içerebilir.