Franchise

Çiğköftem, pionnier de l'établissement d'une nouvelle cuisine en Europe dans le secteur de l'alimentation végétalienne et végétarienne, opère en Türkiye, en Allemagne, en Autriche, en Azerbaïdjan, en Belgique, en France, aux Pays-Bas, en Angleterre, en Espagne, en Italie, en République turque de Chypre du Nord, en Hongrie et la Pologne, avec ses produits extraordinaires. Faisant la différence grâce à sa vision globale, Çiğköftem accompagne ses investisseurs dans tous les processus, de la sélection du magasin à la création d'une succursale, pour ceux qui souhaitent créer leur propre entreprise, avec plus de 30 ans d'expérience.  

Faites partie de notre famille grandissante

Çiğköftem poursuit ses opérations avec de nombreuses filiales dans 14 pays et porte son histoire gustative dans le monde. Rejoignez-nous et aidez-nous à faire connaître nos saveurs à davantage de personnes. Grandissons et gagnons ensemble. 

TEŞEKKÜRLER.

BAŞVURU FORMUNUZ GÖNDERİLDİ.

EN KISA SÜREDE SİZE GERİ DÖNÜŞ YAPACAĞIZ.

Faites partie de notre famille grandissante

Çiğköftem poursuit ses opérations avec de nombreuses filiales dans 14 pays et porte son histoire gustative dans le monde. Rejoignez-nous et aidez-nous à faire connaître nos saveurs à davantage de personnes. Grandissons et gagnons ensemble. 

TEŞEKKÜRLER.

BAŞVURU FORMUNUZ GÖNDERİLDİ.

EN KISA SÜREDE SİZE GERİ DÖNÜŞ YAPACAĞIZ.

Tout commence par la curiosité

Vous pouvez être votre propre patron avec la franchise sous licence Çiğköftem ! Nous avons répondu à vos questions sur la candidature. Nous avons essayé d'inclure des détails sur chaque étape du processus ci-dessous. Si vous avez des questions auxquelles vous ne pouvez pas répondre ci-dessous, vous pouvez nous contacter via notre numéro Whatsapp.

Tout commence par la curiosité

Vous pouvez être votre propre patron avec la franchise sous licence Çiğköftem ! Nous avons répondu à vos questions sur la candidature. Nous avons essayé d'inclure des détails sur chaque étape du processus ci-dessous. Si vous avez des questions auxquelles vous ne pouvez pas répondre ci-dessous, vous pouvez nous contacter via notre numéro Whatsapp.

www.cigkoftem.com web sitesi veya sosyal medya üzerindeki formu doldurman ya da 0850 550 93 93 numaralı whatsapp  / telefon ile Çiğköftem’e ulaşıp başvuru yapman yeterli.

Çiğköftem Franchise Uzmanı tarafından arandıktan sonra AVM ya da işlek bir caddede dükkan bulman yeterli, sonrasında Çiğköftem ekibi tarafından lokasyon ve dükkan analizi yapılacak. Var olan dükkan uygun değilse, ihtiyaç halinde Çiğköftem ekibinin desteğiyle yeni bir dükkan bulunacak.

Franchise sözleşmesi imzalanacak, Çiğköftem tarafından şubenin krokisi hazırlanacak ve gerekli tadilat notları tarafınıza iletilecek, tadilat işlemleri başlayacak

Soğutuculu dolap, tezgah, masa, sandalye, menuboard, şube giydirmeleri, broşür, magnet vb tüm ihtiyaçlar Çiğköftem’in koordinasyonuyla anlaşmalı tedarikçilerde üretilebileceği gibi standartlara göre yatırımcı tarafından da temin edilebilir.

Çiğköftem ekibinin yönlendirmesi ve eşlik etmesiyle birlikte şubenin kurulumu gerçekleştirilecek.

Şube açılmadan önce, eğitim şubelerinden birinde eğitim gerçekleştirilecek ve şubenin açılışı sırasında 1 hafta süreyle Çiğköftem açılış ekibi yatırımcıya eşlik edecek.

Etkili bir açılış ve bölgesel bir kampanya ile başlamak önemli. Online platformlarda hizmet vermek ciro artışında son derece etkili. Çiğköftem ekibi bu süreçlerin tamamını sizin için koordine edecek.

 Çiğköfte dükkanı sayısı her geçen gün artmaktadır ancak işi uzun yıllardır layıkıyla yapan Çiğköftem markasının bayiliğini işleten firmalar, stratejik ve operasyonel planlamalarda genel merkezin önerilerini dikkate aldığında hedefledikleri gelirleri rahatlıkla yakalamaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra dükkan açmadan önce şubenin açılacağı bölgede lokasyon analizi yapmak, dükkanı işletirken müşteri memnuniyetini sağlamak, işinin başında durmak, lezzetli ve taze ürün satışı yapmak, ürün sunumlarında özenli olmak karlılık için önemli kriterlerdir.

 Çiğköftem, geçmişi 1993 yılına uzanan ve çiğköfte sektörünü kuran markadır. 1993’te hipermarketler için çiğköfte üreterek ticari faaliyetlerine başlayan Em Group Gıda’nın franchise markası olan Çiğköftem, restoran zinciri alanında yurt dışında en fazla şubesi bulunan Türk markasıdır. Çiğköftem bayiliğini almak, dünya üzerinde 8 farklı ülkede çiğköfte sektörünün kurallarını belirleyen bir marka ile yola çıkmak ve gelecek planlamasında tüm dünyayı kapsayan bir vizyonla ticaret yapmak anlamına gelmektedir. Çiğköfte sektöründe franchising sistemini başlatan ilk marka olan Çiğköftem, 2009 yılında Belçika’daki ilk şubesini açarak Avrupa’yı çiğköfte ile tanıştırmıştır.

 Alışveriş merkezleri insan trafiğinin çok fazla olduğu önemli noktalardır. Gelen tüketiciler para harcama motivasyonu ile AVM’lere geldikleri için bu noktalarda satış potansiyeli yüksektir. Çiğköfte hem sağlıklı hem de erişilebilir fiyatlı bir ürün olduğu için, kaliteli hizmet sunmayı benimseyen yatırımcılar AVM’lerde yüksek oranda gelir elde edebilme imkanına sahiptir. Türkiye’de AVM’lerde en fazla şubesi bulunan çiğköfte markası olan Çiğköftem, uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde yatırımcının dükkan kiralama süreçlerinden şubenin faaliyete geçiş aşamasına kadarki tüm noktalarda yatırımcıya yol göstericilik yapmaktadır. Oldukça geniş bir saha ekibine sahip olan Çiğköftem, düzenli şube ziyaretleri ve satış artırıcı faaliyetlerle bayilerinin ticari sürdürülebilirliğini yakından takip etmektedir.

 Ekipmanlar için gerekli olan ve müşteri ağırlama için ihtiyaç duyulan minimum ideal büyüklük nedeniyle dükkan 30 m2 civarında olmalı, tüketicilerin ürünleri rahatlıkla görebilmesi ve dükkanın dikkat çekici olması için 3 metre dolayında ön cephesi olmasına dikkat edilmelidir. Diğer bir önemli kriter de dükkanın ana cadde-yaya trafiğinin yüksek olduğu bölgelerde bulunmasıdır.

 Çiğköftem bayiliğinin yatırım geri dönüş süresi, yeme içme işletmeciliği alanındaki genel ortalamaya göre 4-5 kat daha kısadır. Ortalama 1 yıldır.

 Ürün gamında, Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü’ne sahip ürünleri de bulunan Çiğköftem’in HACCP ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Sertifikası, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sertifikası, FDA Sertifikası ve Helal Belgesi sertifikaları bulunmaktadır.

 Cadde, Mahalle, AVM, Açık Alan, Delux ve Standart olmak üzere 6 farklı konsepte sahip Çiğköftem’de şube konsepti seçimi, yatırımcı adaylarının bütçesine ve bulundukları lokasyonlara göre belirlenmektedir. Bu süreçte yatırımcılarla karşılıklı görüşmeler yapılmaktadır.

 Franchise uzmanlarının yatırımcı adaylarıyla yaptıkları görüşmeleri takiben, genel merkezden ürün numunesi gönderilmektedir.

 Bayinin ekstra ürün satışı talebi genel merkez tarafından değerlendirilmektedir, uygun bulunduğu taktirde söz konusu ürün/ürünler şubelerde satışa sunulabilmektedir.

 Franchise ya da marka bedeli adı altında yatırımcılardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yatırımcılar sadece şubeyi hayata geçirmek için gerekli ekipmanlar ve gıda ürünleri için yatırım yapmaktadırlar.

 Şubenin faaliyete geçebilmesi için ilk etapta alınması gereken şube iç – dış malzemeler ve gıda ürünlerinin de içinde bulunduğu paket için yaklaşık 50 bin TL dolayında sermaye gerekmektedir.

 Şubede kullanılacak tezgah, dolap, menuboard vb ekipmanlar anlaşmalı lojistik firmasıyla bayiye gönderilmektedir. Talep eden yatırımcılar ekipmanları kendi imkanlarıyla da genel merkezden alabilmektedir. Gıda ve ambalaj malzemeleri ise genel merkezden bayilere gönderilmektedir.

 Minimum 25 m2 büyüklükte ve merkezi noktalarda, ana caddelerde, yoğun insan trafiği olan AVM’lerde dükkan olması önemli. Ticari faaliyetlerin verimliliği için paket servis yapılması ve sosyal medyada aktif olunması da diğer önemli konulardır.

Profesyonel saha ekibimiz, girişimcilere yatırım fizibilitesi ve lokasyon analizi konusunda ücretsiz danışmanlık sağlamaktadır. Projenin mimari çiziminden tasarım çalışmalarına ve bayinin bilfiil kuruluş aşamasının tamamlanmasına kadarki süreçte tüm ekiplerimiz bizzat projeyle ilgilenmektedir.

 Çiğköftem lisanslı bayilik sözleşmesinin süresi 5 yıldır, bu süre sonunda karşılıklı görüşmelerle yenilenmektedir.

 Dükkan tutulduktan sonra, dükkana özel kroki ve yerleşim planı hazırlanır. Ardından şubenin tezgah, dolap, tabela vb. ekipmanları hazırlanır. Şubeye özel tasarım çalışmaları tamamlanır. Bu süre ortalama 45 günü bulmaktadır.

 Çiğköfte Lisanslı bayiliği alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu markanın hem ulusal hem de uluslararası pazardaki vizyonu ve konumu, şubede kullanılacak ekipmanların ömrü ve garanti süresidir. Markalar arasında ilk yatırım maliyeti kıyaslanırken, yatırımcının alınan ekipmanları 5 yıl mı yoksa 10 yıl mı kullanmak istediğini doğru analiz etmesi büyük önem taşımaktadır. Buradaki diğer önemli bir kriter de Çiğköfte bayiliğinin yatırım dönüş süresinin 1 yıldan kısa olmasıdır.

 Marka seçiminde, önemli konuların başında markanın hem ulusal hem de uluslararası pazardaki vizyonu ve konumu gelmektedir. Bununla birlikte markanın yatırımcıya sağladığı ekipman ve ürün kalitesine, ekipmanların ilk yatırım maliyetinden ziyade kullanım ömrüne, markanın saygınlığına, yatırım öncesinde yatırımın dönüş süresi ve karlılık getirisinde yatırımcıya reel bilgiler vermesine, kurulum süreçlerinden eğitime ve satış artırıcı faaliyetleri gibi önemli konularda sunduğu desteklere, günümüzde en önemli satış kanalı olan online sipariş alanındaki planlamasına ve tüketicilerle iletişiminin gücünü gösteren sosyal medya platformlarına dikkat edilmelidir. Çiğköftem, gerek dünyanın 8 ülkesinde bulunan yüzlerce şubesiyle, gerekse de global vizyonuyla yatırımcılarına sadece bugün için değil gelecek için de stratejik koçluk yapmaktadır. Restoran zinciri alanında Avrupa’da en fazla şubesi bulunan Türk markası olmanın getirdiği sorumlulukla, Çiğköftem şubelerinde kullanılan ve uluslararası kalite standartlarında üretilen tüm ekipmanların ticari ömrü 10-15 yılı bulmaktadır.

 Çiğköfte sektöründeki karlılığın yüksek olması yatırımcının dükkanı nasıl yönettiği ile çok doğru orantılıdır. Müşteri memnuniyetine dikkat edilmeli ve dükkana gelen müşterinin tekrar tekrar gelmesini sağlayacak kalitede hizmet verilmelidir. Yan ve yeni ürün satışlarına özen gösterilmeli, müşterilerin yan ürünlerle veya yeni ürünlerle tanışması sağlanmalıdır. Şubeye gelen müşteriye satın almak istediği ürünün yansı sıra ilave ürün önerilmelidir. Yatırımcının işin başında durması önemlidir. Çiğköftem’de ürün karlılık oranı %80-120 arasında değişmektedir.

 Marka seçiminde, önemli konuların başında markanın hem ulusal hem de uluslararası pazardaki vizyonu ve konumu gelmektedir. Bununla birlikte markanın yatırımcıya sağladığı ekipman ve ürün kalitesine, ekipmanların ilk yatırım maliyetinden ziyade kullanım ömrüne, markanın saygınlığına, yatırım öncesinde yatırımın dönüş süresi ve karlılık getirisinde yatırımcıya reel bilgiler vermesine, kurulum süreçlerinden eğitime ve satış artırıcı faaliyetleri gibi önemli konularda sunduğu desteklere, günümüzde en önemli satış kanalı olan online sipariş alanındaki planlamasına ve tüketicilerle iletişiminin gücünü gösteren sosyal medya platformlarına dikkat edilmelidir. Çiğköftem, gerek dünyanın 8 ülkesinde bulunan yüzlerce şubesiyle, gerekse de global vizyonuyla yatırımcılarına sadece bugün için değil gelecek için de stratejik koçluk yapmaktadır. Dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinin başında gelen online yiyecek içecek platformları ile kurumsal işbirlikleri ve tanıtım çalışmaları gerçekleştiren Çiğköftem, bayileri için düzenli olarak satış artırıcı faaliyetler düzenlemektedir. Restoran zinciri alanında Avrupa’da en fazla şubesi bulunan Türk markası olmanın getirdiği sorumlulukla, uluslararası kalite standartlarında ürettirdiğimiz ekipmanlarımızın ticari ömrü 10-15 yılı bulmaktadır.

Çiğköfte sektöründeki karlılığın yüksek olması yatırımcının dükkanı nasıl yönettiği ile çok doğru orantılıdır. Müşteri memnuniyetine dikkat edilmeli ve dükkana gelen müşterinin tekrar tekrar gelmesini sağlayacak kalitede hizmet verilmelidir. Yan ve yeni ürün satışlarına özen gösterilmeli, müşterilerin yan ürünlerle veya yeni ürünlerle tanışması sağlanmalıdır. Şubeye gelen müşteriye satın almak istediği ürünün yansı sıra ilave ürün önerilmelidir. Yatırımcının işin başında durması önemlidir. Çiğköftem’de ürün karlılık oranı %80-120 arasında değişmektedir.

 Franchise sistemi, birçok konuda yatırımcı adayının ticarete önde başlamasını sağlar. Saygınlığı olan, bilinen bir marka ile tüketici güveni daha kolay kazanılır. Bu alanda uzun yıllardır faaliyet gösteren markaların tecrübeleri ticarette deneme-yanılma süreçlerindeki zararların oluşmasını önler. Bu iki konu büyük önem taşımaktadır. Marka seçiminde, önemli konuların başında markanın hem ulusal hem de uluslararası pazardaki vizyonu ve konumu gelmektedir. Bununla birlikte markanın yatırımcıya sağladığı ekipman ve ürün kalitesine, ekipmanların ilk yatırım maliyetinden ziyade kullanım ömrüne, markanın saygınlığına, yatırım öncesinde yatırımın dönüş süresi ve karlılık getirisinde yatırımcıya reel bilgiler vermesine, kurulum süreçlerinden eğitime ve satış artırıcı faaliyetleri gibi önemli konularda sunduğu desteklere, günümüzde en önemli satış kanalı olan online sipariş alanındaki planlamasına ve tüketicilerle iletişiminin gücünü gösteren sosyal medya platformlarına dikkat edilmelidir.

 Dükkan açmadan önce şubenin açılacağı bölgede lokasyon analizi yapmak, dükkanı işletirken müşteri memnuniyetini sağlamak, lezzetli ve taze ürün satışı yapmak, ürün sunumlarında özenli olmak karlılık için önemli kriterlerdir. Bu işi uzun yıllardır layıkıyla yapan Çiğköftem markasının bayiliğini işleten firmalar, stratejik ve operasyonel planlamalarda genel merkezin önerilerini dikkate aldığında hedefledikleri gelirleri rahatlıkla yakalamaktadırlar.

 Alışveriş merkezleri insan trafiğinin çok fazla olduğu önemli noktalardır. Gelen tüketiciler para harcama motivasyonu ile AVM’lere geldikleri için bu noktalarda satış potansiyeli yüksektir. Türkiye’de AVM’lerde en fazla şubesi bulunan çiğköfte markası olan Çiğköftem, uzun yıllara dayanan tecrübesi sayesinde yatırımcının dükkan kiralama süreçlerinden şubenin faaliyete geçiş aşamasına kadarki tüm noktalarda yatırımcıya yol göstericilik yapmaktadır ve Çiğköftem Franchise Ekibi, AVM Yönetimleri ile yapılacak görüşmelere bizzat eşlik etmektedir.

 Öncelikle çok detaylı bir şekilde bölge analizi yapmak önemlidir. Yakın bölgede farklı bir çiğköfte dükkanı olmamasına, dükkanın ana cadde-yaya trafiğinin yüksek olduğu bölgelerde seçilmesine, etrafında okul, market, hastane gibi cazibe merkezlerinin olmasına dikkat edilmelidir.

 Çiğköftem, bayilerinden herhangi bir marka kullanım bedeli talep etmemektedir. Yatırımcılar sadece dükkanlarını açabilmek için gerekli olan ekipman ve satışa sunacakları ürünleri almaktadır.

 Çiğköftem, bayilerine ürünleri ulaştırırken soğuk zincir koşullarını ve 360 derece gıda güvenliğini esas almaktadır. Bazı bölgeler için kendi soğuk zincir dağıtım filosuyla dağıtım yapan Çiğköftem, bazı bölgeler içinse uluslararası kalite standartlarında hizmet sunan tedarikçiler aracılığıyla sevkiyat yapmaktadır.

 Çiğköftem’in ana ürün gamında Acılı Çiğköfte, Az Acılı Çiğköfte, Kıymalı İçli köfte, Türkiye’de ilk kez 2015 yılında Çiğköftem tarafından üretilen Vegan (Sebzeli) İçli Köfte, Ortadoğu lezzeti Falafel, Türkiye’de bir ilk olan Humus Dolgulu Falafel bulunmaktadır. Şubelerin satışlarının artması amacıyla geliştirilen yan ürün gamında ise, Zeytinyağlı Yaprak Sarma, Kıymalı ve Patatesli Boşnak Böreği, Nar Ekşili, Sebzeli & Baharatlı, Bol Acılı ve Limonlu & Sarımsaklı olmak üzere 4 farklı çeşidi bulunan BANSOSA serisi mevcuttur. Tatlı olarak ise Sufle ve Şam Tatlısı vardır.

 Genel merkezin belirlemiş olduğu fiyatların dışında yeni fiyat listesi belirleyip satış yapılmamaktadır. Şubeden Gel-Al’da ve paket serviste 2 farklı fiyat politikası bulunmaktadır.

 Çiğköftem, sektörün en iddialı kampanyası olan Her Cuma Yüzde 50 Bedava kampanyasını uygulamaktadır. Bunun dışında online yemek platformlarına özel kampanyalar da düzenlenmektedir. Çiğköftem bayileri, genel merkezin bilgisi ve onayı dahilinde bulunduğu bölgeye özel kampanyalar yapabilmektedir.

 Çiğköftem tarafından üretilen ve satışa sunulan tüm ürünler, bayilerde satılmalıdır.

 Çiğköftem markası dışında başka bir isim veya işaret kullanılamaz.

 Şube açılışlarından önce 10-15 günlük süre boyunca yatırımcılara eğitim verilmektedir. Açılıştan önce, şube kurulumu sırasında Franchise uzmanları bizzat şubede bulunmaktadırlar. Şube açıldıktan sonra 1 hafta boyunca da eğitim uzmanları yatırımcıya destek olmak için şubedeki operasyonları yürütmektedir.

 Yatırımcının bulmuş olduğu dükkan Franchise uzmanları tarafından kontrol edildikten sonra uygun bulunması halinde onaylanmaktadır. Ancak yatırımcının dükkanı bulamadığı taktirde Franchise uzmanları, konuyla ilgili destek sağlamakta ve dükkan arama süreçlerine dahil olmaktadır.

 Yıllardır korunan Çiğköftem kalitesi için uzun süredir iş birliği yapılan tedarikçiler tarafından üretilen ve Çiğköftem güvencesi ile bayilere sunulan tüp ekipmanlar CE belgeli ve Avrupa standartlarındadır. Tezgah sunum dolaplarının tamamında +4 derece soğutucu kullanılmaktadır. Dükkan için gerekli olan tüm ekipmanlar Çiğköftem tarafından bayiler için tedarik edilmektedir.

Bayilerimizin Görüşleri

Opinions et commentaires de membres estimés de la famille Çiğköftem.

Çiğköftem Ailesi’ne ne zaman katıldınız? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Çiğköftem Ailesi’ne 2015 yılında katıldım. Daha öncesinde tekstil sektöründe çalışıyordum. Benim açımdan kazancı iyi bir meslekti ve kalabalık bir ekiple çalıştığım için son derece dinamik bir ortamdı. Hem bu sektörde olmaktan hem de ekip arkadaşlarımla çalışmaktan son derece mutluydum. Ancak tüm bunların yanında, dünyada çok fazla değişim ve gelişim vardı. Kadınların iş dünyasındaki payı her geçen gün artarak güçleniyordu. Artık değerlendirebileceğim çok fazla fırsat ve alternatif söz konusuydu. Bir girişimde bulunduğumda başaracağıma inancım tamdı. İşte tam da bu noktada Çiğköftem ile yollarımız kesişti.

Çiğköftem Ailesi’ne katıldıktan sonra hayatınızda nasıl değişimler oldu, biraz bilgi verebilir misiniz?

Kendi işime sahip olma fikri kafamda olgunlaşırken, ÇİĞKÖFTEM’in kazançlı ve çalışması oldukça keyifli olan franchise sistemi ile tanıştım. Çiğköftem’in Avrupa pazarındaki deneyiminin de avantaj olacağını düşünerek Bochum şubesini açtım, şimdi eşimle beraber çalışıyoruz. Kendi işimizi yapma özgürlüğü hayat kalitemizi ve konforumuzu elbette olumlu yönde etkiledi. Sürekli gelişim halinde ve dinamik bir yapıya sahip olan Çiğköftem markasıyla çalışmak heyecanımızı her zaman taze tuttu. Ayrıca mutlu olduğumuz bir işi yapıyor olmanın, hayatımızın her alanına pozitif etki yaptığını söyleyebilirim.

Bayiliğinizi ilk açtığınız günden bu yana müşterilerinizle yaşadığınız en ilginç anınızı paylaşır mısınız?

Eski milli futbolcumuz Yıldıray Baştürk’ün şubemize geldiği günü hala anımsarım, Türk mutfağında özel yeri olan lezzetleri Çiğköftem farkı ve kalitesiyle kendisine sunmak ve bu lezzetlerin yaşattığı mutluluğu bizzat görmek bizim için oldukça keyifliydi.

Çiğköftem Ailesi’ne katılmak isteyenler için tavsiyeleriniz neler olur?

Çiğköftem’in bize en çok hissettirdiği duygu “Yanındayız“ olmuştur. Farklı bir coğrafyada kendi işinizi kurarken, daha önce bu yolları yürümüş, tecrübeleri edinmiş ve Avrupa’da da başarılı işlere imza atmış bir ekip yanınızda olduğunda yola yalnız çıkmıyorsunuz. Diğer yandan eşimle birlikte çalışma imkanına sahip olmak güçlü bir motivasyon. Her zaman güvenebileceğiniz ve sizi destekleyen bir insanla beraber aynı amaca inanmak ve kendinize ait olan bir işletmeyi beraber geliştirmek çok güzel bir duygu.

Çiğköftem Ailesi’ne ne zaman katıldınız? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Çiğköftem Ailesi’ne 2012 senesinde katıldım. Ürünlerini devamlı olarak, severek tüketiyordum. O dönemlerde çiğköfte çok revaçtaydı. Ben de beğenerek tükettiğim bu ürünle güzel işler yapacağımı düşündüm. Diğer çiğköfte markalarından ayrışan kalitesi ve yaklaşımından dolayı Çiğköftem Ailesi’ne katılmaya karar verdim.

Çiğköftem Ailesi’ne katıldıktan sonra hayatınızda nasıl değişimler oldu, biraz bilgi verebilir misiniz?

Hali hazırda, farklı alanlarda işletmeleri olan, iş hayatına devam eden biriydim. Çiğköfte sektöründe tecrübem olmamasına rağmen, biraz da risk alarak sektöre adım attım. Her yeniliğin bir tecrübe olduğuna inanıyorum. Bu sayede ben de güzel tecrübeler ve deneyimler kazandım.

Bayiliğinizi ilk açtığınız günden bu yana müşterilerinizle yaşadığınız en ilginç anınızı paylaşır mısınız?

Yıllardır, hizmet sektöründe bulunmamızdan dolayı birçok insan tanıma fırsatımız oldu. Bu yüzden müşterilerimizle iletişimimize hep dikkat ettik ve onlarla ailemizin birer üyeleri gibi yeri geldi ülke gündemini yeri geldi tuttuğumuz takımın durumunu konuştuk. Ancak hiç unutamayacağım güzel bir anımdan bahsetmem gerekirse; yıllardır şubemizden alışveriş yapan Zehra Hanım ve arkadaşlarının kendi imkanları ile oluşturdukları ve şu anda adı Beyaz Kelebekler olan küçük bir dernek var. Dernekle birlikte aş evinde bulunan yemekleri, ihtiyaç sahipleriyle buluşturduğumuz o gün, hayatım boyunca unutamayacağım bir anı olarak kalacak.

Çiğköftem Ailesi’ne katılmak isteyenler için tavsiyeleriniz neler olur?

Hizmet sektöründe özellikle gıda sektöründe, talep ve arzı çok iyi analiz etmek gerekiyor. Bu işe yatırım yapacaksanız eğer, dükkanınızı açacağınız semti çok iyi keşfetmeli, bölge halkının insanını tanımalı ve potansiyel müşterilerinizi iyi analiz etmelisiniz. Bu iş için ayırdığınız bütçeye göre AVM’de şube açmak, güzel bir yatırım olacaktır, tavsiye ederim.

Çiğköftem Ailesi’ne ne zaman katıldınız? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Çiğköftem Ailesi’ne 2015 yılında katıldım. Daha öncesinde tekstil sektöründe çalışıyordum. Benim açımdan kazancı iyi bir meslekti ve kalabalık bir ekiple çalıştığım için son derece dinamik bir ortamdı. Hem bu sektörde olmaktan hem de ekip arkadaşlarımla çalışmaktan son derece mutluydum. Ancak tüm bunların yanında, dünyada çok fazla değişim ve gelişim vardı. Kadınların iş dünyasındaki payı her geçen gün artarak güçleniyordu. Artık değerlendirebileceğim çok fazla fırsat ve alternatif söz konusuydu. Bir girişimde bulunduğumda başaracağıma inancım tamdı. İşte tam da bu noktada Çiğköftem ile yollarımız kesişti.

Çiğköftem Ailesi’ne katıldıktan sonra hayatınızda nasıl değişimler oldu, biraz bilgi verebilir misiniz?

Kendi işime sahip olma fikri kafamda olgunlaşırken, ÇİĞKÖFTEM’in kazançlı ve çalışması oldukça keyifli olan franchise sistemi ile tanıştım. Çiğköftem’in Avrupa pazarındaki deneyiminin de avantaj olacağını düşünerek Bochum şubesini açtım, şimdi eşimle beraber çalışıyoruz. Kendi işimizi yapma özgürlüğü hayat kalitemizi ve konforumuzu elbette olumlu yönde etkiledi. Sürekli gelişim halinde ve dinamik bir yapıya sahip olan Çiğköftem markasıyla çalışmak heyecanımızı her zaman taze tuttu. Ayrıca mutlu olduğumuz bir işi yapıyor olmanın, hayatımızın her alanına pozitif etki yaptığını söyleyebilirim.

Bayiliğinizi ilk açtığınız günden bu yana müşterilerinizle yaşadığınız en ilginç anınızı paylaşır mısınız?

Eski milli futbolcumuz Yıldıray Baştürk’ün şubemize geldiği günü hala anımsarım, Türk mutfağında özel yeri olan lezzetleri Çiğköftem farkı ve kalitesiyle kendisine sunmak ve bu lezzetlerin yaşattığı mutluluğu bizzat görmek bizim için oldukça keyifliydi.

Çiğköftem Ailesi’ne katılmak isteyenler için tavsiyeleriniz neler olur?

Çiğköftem’in bize en çok hissettirdiği duygu “Yanındayız“ olmuştur. Farklı bir coğrafyada kendi işinizi kurarken, daha önce bu yolları yürümüş, tecrübeleri edinmiş ve Avrupa’da da başarılı işlere imza atmış bir ekip yanınızda olduğunda yola yalnız çıkmıyorsunuz. Diğer yandan eşimle birlikte çalışma imkanına sahip olmak güçlü bir motivasyon. Her zaman güvenebileceğiniz ve sizi destekleyen bir insanla beraber aynı amaca inanmak ve kendinize ait olan bir işletmeyi beraber geliştirmek çok güzel bir duygu.

Çiğköftem Ailesi’ne ne zaman katıldınız? Katılmaya nasıl karar verdiniz?

Çiğköftem Ailesi’ne 2012 senesinde katıldım. Ürünlerini devamlı olarak, severek tüketiyordum. O dönemlerde çiğköfte çok revaçtaydı. Ben de beğenerek tükettiğim bu ürünle güzel işler yapacağımı düşündüm. Diğer çiğköfte markalarından ayrışan kalitesi ve yaklaşımından dolayı Çiğköftem Ailesi’ne katılmaya karar verdim.

Çiğköftem Ailesi’ne katıldıktan sonra hayatınızda nasıl değişimler oldu, biraz bilgi verebilir misiniz?

Hali hazırda, farklı alanlarda işletmeleri olan, iş hayatına devam eden biriydim. Çiğköfte sektöründe tecrübem olmamasına rağmen, biraz da risk alarak sektöre adım attım. Her yeniliğin bir tecrübe olduğuna inanıyorum. Bu sayede ben de güzel tecrübeler ve deneyimler kazandım.

Bayiliğinizi ilk açtığınız günden bu yana müşterilerinizle yaşadığınız en ilginç anınızı paylaşır mısınız?

Yıllardır, hizmet sektöründe bulunmamızdan dolayı birçok insan tanıma fırsatımız oldu. Bu yüzden müşterilerimizle iletişimimize hep dikkat ettik ve onlarla ailemizin birer üyeleri gibi yeri geldi ülke gündemini yeri geldi tuttuğumuz takımın durumunu konuştuk. Ancak hiç unutamayacağım güzel bir anımdan bahsetmem gerekirse; yıllardır şubemizden alışveriş yapan Zehra Hanım ve arkadaşlarının kendi imkanları ile oluşturdukları ve şu anda adı Beyaz Kelebekler olan küçük bir dernek var. Dernekle birlikte aş evinde bulunan yemekleri, ihtiyaç sahipleriyle buluşturduğumuz o gün, hayatım boyunca unutamayacağım bir anı olarak kalacak.

Çiğköftem Ailesi’ne katılmak isteyenler için tavsiyeleriniz neler olur?

Hizmet sektöründe özellikle gıda sektöründe, talep ve arzı çok iyi analiz etmek gerekiyor. Bu işe yatırım yapacaksanız eğer, dükkanınızı açacağınız semti çok iyi keşfetmeli, bölge halkının insanını tanımalı ve potansiyel müşterilerinizi iyi analiz etmelisiniz. Bu iş için ayırdığınız bütçeye göre AVM’de şube açmak, güzel bir yatırım olacaktır, tavsiye ederim.