FRANCHISE

Franchise Başvuru Formu

Sektörün kurucusu

Türkiye’de ‘Konsept Çiğköfte Dükkanı’nı açan İLK marka (Beşiktaş / İSTANBUL - 2005)

Tüm dünyada Türkiye’nin gururu

Yurt dışına bayilik veren İLK çiğköfte markası - BELÇİKA

Yeme içme işletmeciliğinde yurt dışında en fazla şubeye sahip Türk markası

Uluslararası üstün lezzet ödüllü

Brüksel, Belçika – Brüksel Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından ürün lezzeti ‘Mükemmel’ olarak tescillenen Türk markası 

8 ülkede 5 bin kişinin gelir kaynağı

Yarattığı iş modeliyle 1.000’in üzerinde kişiye direkt 5.000’den fazla kişiye dolaylı istihdam

Franchise – Marka hakkı ücreti yok! 

Sadece ekipman ve şube kurulumu için yapılan yatırım miktarını 6-10 ay arasında amorti ettiren bir iş modeli

 ÖRNEK ŞUBE                                                      

Çiğköftem Örnek Şube

 

 NEDEN ÇİĞKÖFTEM BAYİLİĞİ                          

1. Kurulum Danışmanlığı

Her ticari işletmede önemli olduğu gibi çiğköfte franchise işletmesi açarken de doğru lokasyon en önemli başlangıç noktasıdır. Yatırımın devamlılığı ve yüksek karlılık için doğru seçim yapılması gerekir. Çiğköftem Franchise ekibi, bayinin açılacağı noktadaki tüm analizleri yapar ve gerekiyorsa yeni bir satış noktasının bulunması sürecinde yatırımcıya ücretsiz danışmanlık ve koçluk yapar. 

2. Doğru Marka

Türkiye’nin yurtdışında çiğköfte sektöründe en fazla şubesi olan gıda markası olarak 2017 yılında UFRAD derneği tarafından yurtdışı açılım ödülüne layık görülmüştür. Çiğköftem yurt dışında bayilik veren ve en çok şubeye sahip olan ilk çiğköfte markasıdır. Türkiye, Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda, İngiltere, Azerbaycan gibi birçok ülkede yaklaşık 400 şubesinde dünyadaki milyonlarca insana hizmet sunmaktadır. 

 

3. Ödüllü Lezzetler

International Taste & Quality Institute tarafından 2016’dan bu yana çiğköfte ve vegan içli köftesi Üstün Lezzet Ödülü’ne, 2014 yılında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği Tarafından “Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz Ödülü’ne layık görülmesiyle Çiğköftem lezzetleri hem yurt içinde hem de yurt dışında tescillenmiştir. Çiğköftem aynı zamanda Belçika – Brüksel Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından da ürün lezzeti ‘Mükemmel’ olarak tescillenen Türk markası unvanına sahip olmuştur.

 

4. Yüksek Kalite – Erişilebilir Fiyat Politikası

Kuruluşundan itibaren, sektördeki kalite çıtasını yukarı çekecek adımları sürekli olarak uygulayan, Çiğköftem’in ürün gamında, çiğköftenin yanı sıra Kıymalı İçli köfte, Türkiye’de ilk kez 2015 yılında Çiğköftem tarafından satışa sunulan Vegan (sebzeli) İçli Köfte ve 2010’lu yılların başından itibaren dünya genelinde vegan beslenme alışkanlıklarının da artmasıyla öne çıkan Ortadoğu lezzeti Falafel bulunuyor. Yüzde 100 katkısız üretim yapan, yüksek lezzet kalitesini korumak için Manisa, Mersin, Gaziantep ve Maraş gibi coğrafi işaretli hammaddeleri kullanan, tüm şubelerinde katkısızdoğal çiğköfte sunmayı başaran tek markadır. Fiyat kalite dengesi açısından tüketiciye erişilebilir fiyatlara hizmet sunan Çiğköftem, gerektiğinde lokasyon bazlı fiyat stratejileriyle de bayilerine esnek bir ticaret alanı sunmaktadır. 

5. Entegre ve Uzman Bir Organizasyonel Yapı 

Çiğköftem, bayi mağaza projesinin mimari çiziminden tasarım çalışmalarına ve bayinin bilfiil kuruluş aşamasının tamamlanmasına kadarki tüm süreçleri bizzat yürütür. Müşteri memnuniyetinin 360 derece korunabilmesi için grup çatısı altındaki 6 farklı şirketin sağladığı entegre yapıyla faaliyetleri gerçekleştiren Çiğköftem, mağaza tasarımından stand yapımına, soğutuculu dolap üretiminden masa sandalye üretimine kadarki tüm ihtiyaçları kendi bünyesinde üretir.  

 

6. Yüksek Kar Marjı

Franchise bedeli, aylık-yıllık kar payı alınmayan Çiğköftem bayilik sisteminde yatırımcı yaptığı yatırımı, ortalama 8-10 ay içerisinde amorti edebiliyor. Ürün grubuna göre değişmekle birlikte kar marjı % 100-150 dolayında olan Çiğköftem şubelerinin aylık cirosu Türkiye’de 50-70 bin TL arasında, yurt dışında ise 60 - 90 bin Euro arasında değişmektedir.  

7.Genel Merkez ve Bayi Arasında Güçlü İletişim

Çiğköftem, bayinin kurulmasından açılış etkinliğinin düzenlenmesine, işletmenin ticari ömrü boyunca satış artırıcı faaliyetlerden bayilerle birebir yapılan özel değerlendirme toplantılarına, eğitim faaliyetlerinden denetim faaliyetlerine kadar bayilerine kesintisiz ve sürdürülebilir bir hizmet sunar. Bayilerin ticari faaliyetleri noktasında ihtiyaç duyduğu her konuda danışmanlık yapmayı sürdüren Çiğköftem, bayileriyle uzun yıllar boyunca sürecek işbirlikleri gerçekleştirir.