İŞ DÜNYASI / EKONOMİ

İŞ DÜNYASI / EKONOMİ
11/4-2012 33
En tatlı acı
Geleneksel Türk lezzeti olan çiğköfteyi vejetaryen fastfood olarak sunan Çiğköftem’in Ulm/ Neu-Ulm Şubesi, müşteri akınına uğruyor.
Insel 7,89231 Neu Ulm adresinde. Tuna nehrinin kolları arasında nezih bir ortamda müşterilerini ağırlayan Çiköftem Ulm, firmanın Almanya’daki 13. şubesi Konsept geregi çiğköfteyi dürüm, burger ve porsiyonlar şeklinde sunduklarını belirten Çiköftem Um’ün işletmecisi Oktay Aktaş, Türklerin yanı sıra Almanlanın da yoğun ilgisini gördüklerini söylüyor. Özelikle vejetaryenlerin uğrak noktası haline gelen işletme çiğköftenin dışında içli köfte ile misafirlerine farklı bir Türk lez- zeli daha sunuyor.
Hijyenik koşullarda hazırladıkları çiğköftenin tüm malzeme- lerinin Istanbul dan geldigini anımsatan Çiğköftem Franchise Müdürü Tayfur Aktoprak, içinde sadece ceviz olan ve en güzel baharat çeşitlerinin bulunduğu çiğköftemiz tamamen hijyenik koşullarda hazırlanıyor” dedi.
Aktoprak, 1993 ten beri bir çok yerleşim biriminde kurduğumuz Çiğköftem, Güney Almanya’da ik mekanini Ulm’o Neu-Ulm’a bağlayan Tuna Nehri üzerindeki Ada’da açtı. Yakın bir sürede 2 şubemizle Ulm Neu-Ulm ve civardaki yerleşim yerlerine hizmet vereceğiz” dedi.
1993 yılında kurulan Çiğköftemin Türkiye’nin en büyük kurumsal fast food zincirlerinden birinin olduğunu belirten Franchise Müdürü Tayfur Aktoprak, Çiğköftem 19 yillik tecrü besiyle dünya sağlık örgütü standartlarına uygun, hijyenik ve kalte üretim araçlanıyla ürünlerini günlük olarak üretip satışa sunuyor. Çiğköftem de temizlik, restoranların tüm birimlerini ve personellerini kapsayan bir anlayışla ele alınır ve gerçekleştirilir. Cigköftem besin değen yüksek, kalorisi düşük saglikli bir fast food tur. Cigköftem ABD pazarına da girerak bir dunya markası olmanın hazzını müşterileriyle paylaşıyor”
dedi. Nezih ortamı, güleryüzü servisi ve lezzeti köftesiyle Um ve Neu-Ulm’un aranan mekanlarından biri olan Çiğköftem, damak tadına düşkün olanların tercih ettigi mekanların başında geliyor.